Błażej Wągiel
Błażej Wągiel
bwagiel@ipsolegal.pl+48 509 163 107

Jestem doświadczonym radcą prawnym, specjalizującym się w obszarze prawa medycznego oraz nowych technologii medycznych. Moja misja to zapewnienie kompleksowej i profesjonalnej pomocy podmiotom leczniczym, producentom i dystrybutorom wyrobów medycznych oraz produktów leczniczych w każdym etapie ich działalności.

Moje wszechstronne doradztwo obejmuje wszelkie aspekty związane z wprowadzeniem produktów na rynek, analizą ryzyka i odpowiedzialnością za produkt, a także kwestie finansowania i prowadzenia projektów badawczo-rozwojowych. Aktywnie uczestniczę w projektach dotyczących ochrony zdrowia, dostępności oraz doskonalenia jakości usług medycznych.

Moje kompetencje obejmują także dynamicznie rozwijający się obszar nowych technologii w medycynie. Mam przyjemność doradzać w kwestiach związanych z Big Data, sztuczną inteligencją, eHealth, mHealth, internetem rzeczy oraz innymi dziedzinami MedTech i MedLab. Zapewniam również wsparcie w zagadnieniach związanych z ochroną danych osobowych oraz cyberbezpieczeństwem danych medycznych, by zapewnić pełne zaufanie i bezpieczeństwo w dzisiejszym cyfrowym środowisku.

W mojej praktyce prawniczej biorę czynny udział w projektach transakcyjnych, w tym analizując aspekty prawne spółek, w tym podmiotów leczniczych. Moja wiedza i doświadczenie w analizie prawnej oraz sprawach transakcyjnych obejmujących podmioty lecznicze, pozwoliła mi skutecznie wspierać naszych klientów w podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych.

Działam z pasją, wnikliwością i pełnym zrozumieniem dla unikalnych wyzwań, jakie stawia przed nami dziedzina prawa medycznego oraz rozwijające się technologie. Moim celem jest nie tylko dostarczanie prawnego wsparcia, ale także angażowanie się w tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniają się do postępu w sektorze medycznym.

Kompetencje

Certyfikowany Compliance Officer.

Certyfikowany audytor wewnętrzny systemu zarządzania jakością wytwórców wyrobów medycznych ISO 13485.

Członek Stowarzyszenia Biegłych ds. Przestępstw i Nadużyć Gospodarczych (Association of Certified Fraud Examiners).

Współautor wielu publikacji na temat regulacji prawa zdrowia i technologii medycznych. Prowadzę aktywny blog, gdzie dzielę się wiedzą na temat najnowszych trendów w sektorze medycznym i prawnym. Dzięki temu nie tylko dostarczam prawniczego wsparcia, ale również edukuję naszych klientów na temat dynamicznie zmieniającego się środowiska medycznego.

Przed IPSO 

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył aplikację radcowską. Doświadczenie zdobywał w dziale prawnym jednego z największych szpitali w Polsce.

prawo korporacyjne
ochrona sygnalistów
prawo medyczne i farmaceutyczne
własność intelektualna
Polish