Znak towarowy – co daje twojej firmie?

Znak towarowy – nie tylko prestiż

Większość firm ma ograniczony budżet na tworzenie strategii ochrony własności intelektualnej. Dlatego musisz być świadomy, że to nie tylko „fanaberia” wielkich korporacji. Nie możesz jej pomijać w swoim biznesie.

Gwiezdne Wojny są doskonałym przykładem, jak silna strategia ochrony własności intelektualnej wpływa na rozwój marki. Twórcy tej franczyzy przez lata opracowali szerokie portfolio, które cały czas generuje przychody.

Wyłączność

Jedną z najważniejszych funkcji rejestracji znaku towarowego jest wyłączne uprawnienie do używania tego znaku na określonym terytorium.

Co to oznacza?

Będziesz uprawniony do posługiwania się tak określonym znakiem towarowym w swojej bieżącej działalności, tym samym stając się właścicielem marki z którą Twoja firma będzie kojarzona. Dlaczego to takie ważne? Czytaj dalej.

Biznesowe kung-fu

W tym miejscu dochodzimy do drugiej, ale chyba najbardziej praktycznej funkcji znaku towarowego, czyli funkcji ochronnej. Jeśli będziesz posiadał zastrzeżony znak towarowy, to tym samym masz silne karty do walki ze swoją (nie zawsze uczciwą) konkurencją. Tym samym wysoka jakość Twoich produktów lub usług oraz ciężka praca, którą wykonałeś rozwijając biznes nie pójdzie na marne. Bez zastrzeżonego znaku towarowego niestety może zdarzyć się tak, że konkurencja może wprowadzić na rynek produkty lub usługi z łudząco podobną identyfikacją wizualną do Twoich i skutecznie „położyć” Twój biznes.

WIĘCEJ PIENIĘDZY

Dochodzimy do najbardziej działającej na wyobraźnie funkcji znaku towarowego, o której mało przedsiębiorców zdaje sobie sprawę.

Znaki towarowe to aktywa! Co to oznacza?

Na znakach towarowych możesz zarabiać. Znak towarowy to dodatkowa wartość firmy w bilansie określana jako wartości niematerialne i prawne.

Oznacza to, że mogą służyć do zarabiania np. być przedmiotem odpłatnej licencji, sprzedaży lub stanowić zabezpieczenie kredytu lub wkład własny albo udział w spółce. Możliwości jest masa, a inwestowanie w ochronę własności intelektualnej swojej firmy, to nic innego jak dobra inwestycja.

Wachasz się?

Jeśli myślisz, że ochrona znaków towarowych nie jest dla Ciebie mamy doskonałą informację! Europejski Urząd Ochrony Własności Intelektualnej rozdaje dotacje na rejestrację znaków towarowych! Dotacja to doskonały sposób, by uzyskać całkiem niezłą kwotę (do 2250 euro) na ochronę swoich znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Dzięki takiemu wsparciu Twoja firma będzie bardziej konkurencyjna‼

Nie wiesz jak zarejestrować znak towarowy? Odezwij się do nas na office@ipsolegal.pl skorzystaj z formularza kontaktowego

KARUZELA IPSO LEGAL

 

Share
Polish